Łomża Cup 2019

Za nami druga edycja Turnieju Piłkarskiego ŁOMŻA CUP. Młodzi piłkarze dostarczyli kibicom wielu emocji. W kategorii U-10 zwyciężyła Varsovia Warszawa, natomiast wśród dziewięciolatków triumfował ukraiński Drohobycz. Organizatorem sportowego wydarzenia był Młodzieżowy ŁKS przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zaś sponsorem głównym PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

Zmagania piłkarskie rozpoczęły się w sobotnie południe na płycie głównej Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd, meczem Młodzieżowego ŁKS z Vęgorią Węgorzewo w roczniku 2009. Młodzi piłkarze prowadzeni przez Artura Nadolnego po zaciętej rywalizacji ulegli 3-4. Jego podopieczni zajęli ostatecznie 4. miejsce w końcowej klasyfikacji. – Dla tych chłopców to przede wszystkim nauka, która powinna zaprocentować w przyszłości – mówi były bramkarz ŁKS Łomża.

Bezkonkurencyjna w kategorii U-10 okazała się Varsovia Warszawa. Piłkarze spod znaku Syrenki pokonywali kolejno swoich rywali, ale jak przyznał ich opiekun wynik był sprawą drugorzędną. – Te zawody były dla nas kolejnym cennym doświadczeniem. Naszym celem nie jest wygrywanie każdego turnieju, na który jedziemy. Najważniejszy jest efekt szkolenia i rozwój zawodników. Jeśli do tego dojdzie dodatkowo dobry wynik, to oczywiście jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – mówił po zakończonym turnieju trener Varsovii, Jakub Grabowski.

Turniej w roczniku 2009 wygrała drużyna z ukraińskiego Drohobycza, to miasto partnerskie Łomży. – Jesteśmy tu już drugi raz z rzędu. Bardzo nam się podoba organizacja tego turnieju, pewne rzeczy możemy podpatrzeć i wprowadzić u nas. Jeżeli chodzi o wynik, to bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, ale dla chłopców najważniejsze jest to, że w rywalizacji z silnymi przeciwnikami mogą się ogrywać i zdobywać doświadczenie – powiedział trener „komandy” z Ukrainy, Dmytro Kurpiak.

– Myślę, że fajnie to wszystko wyszło. Dużo drużyn, duże wyzwanie, któremu wspólnymi siłami sprostaliśmy – podsumowuje od strony organizacyjnej ŁOMŻA CUP prezes i trener Młodzieżowego ŁKS, Wojciech Pietruszewski. – Takimi turniejami, gdzie nasi chłopcy walczą i pokazują się z dobrej strony, jesteśmy w stanie nawiązać współpracę w Polsce i za granicą. Otrzymaliśmy już kilka propozycji udziału w turniejach od przedstawicieli klubów, które u nas gościły – dodaje Pietruszewski.

Turniej ŁOMŻA CUP został zapoczątkowany w ubiegłym roku przez prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego. – Chcieliśmy na sportowo uczcić wielki jubileusz Łomży. To się udało i wypada się cieszyć, że inicjatywa jest kontynuowana – mówi prezydent, który wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzejem Modzelewskim wziął udział w uroczystym otwarciu sportowych zmagań. Łącznie wzięło w nich udział 18 drużyn, w tym jedna z zagranicy.

Klasyfikacja końcowa Rocznik 2010:
1. Drohobycz (Ukraina)
2. Legia Soccer Schools
3. Korona Ostrołęka
4. AP Talent Białystok
5. UKS Varsovia Warszawa
6. MŁKS Łomża
7. AP Talent Białystok II
8. MŁKS Łomża II
Najlepszy bramkarz: Olaf Szczęsny (Varsovia Warszawa)
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Klepczyński (Legia Soccer Schools)
Król strzelców: Jakub Moniuszko – 20 goli (AP Talent Białystok)

Klasyfikacja końcowa Rocznik 2009:
1. Varsovia Warszawa
2. CWKS Vęgoria Węgorzewo
3. Wigry Suwałki
4. MŁKS Łomża
5. AP Talent Białystok
6. Petrus Łapy
7. Ruch Wysokie Mazowieckie
8. Legia Soccer Schools
9. FDP Ostrów Mazowiecka
10. MŁKS 2008 (występ gościnny)
Najlepszy bramkarz: Jakub Iwanowski (Wigry Suwałki)
Najlepszy zawodnik: Bartosz Bondziul (CWKS Vęgoria Węgorzewo)
Król strzelców: Maciej Zysk – 13 goli (MŁKS Łomża)

Źródło: UM Lomza