Młodzieżowy ŁKS z rocznika 2007 trzecią drużyną w Polsce !!!

W minioną sobotę w halach AWF Warszawa i OSiR Bemowo odbyła się pierwsza edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii  U-11. Zmagania z najlepszymi w Polsce, młodzi zawodnicy Młodzieżowego ŁKS-u  zapewnili sobie wygrywając w eliminacjach wojewódzkich. Szesnastu zwycięzców z poszczególnych związków piłkarskich, podniosły rangę turnieju do nieoficjalnych Mistrzostw Polski U-11.

W losowaniu ełkaesiacy trafili do grupy B, gdzie na swojej drodze spotkały mistrzów województw śląskiego (GKS Katowice), lubelskiego (OSiR Biłgoraj) i dolnośląskiego (AP KGHM Zagłębie Lubin). W meczach grupowych podopieczni trenera Jacka Lisa wygrali swoje mecze z Katowicami (2:1) i drużyną z Biłgoraju (4:0). W ostatnim meczu grupowym przegrywamy z AP KGHM Zagłębie (4:0). Dwa zwycięstwa pozwoliły naszej drużynie awansować z drugiego miejsca w grupie.  W 1/4 finału trafiamy na zwyciężcę grupy D, czyli niepokonaną jak do tej pory drużynę Pogoni Szczecin. Tutaj prawdziwa niespodzianka i zespół ze Szczecina, który był stawiany w gronie faworytów całego turnieju przegrywa z MŁKS (1:0). W półfinale łomżanie trafiają na mistrza województwa wielkopolskiego czyli drużynę Calisię 14 Kalisz. Po słabszym meczu w naszym wykonaniu przegrywamy (3:0). Ostatecznie w prestiżowym turnieju  kończymy na bardzo wysokim 3 miejscu.

W turnieju zwyciężył zespół AP KGHM Zagłębie Lubin, który w finale pokonał drużynę z Kalisza (5:0).

Podopieczni trenera  Jacka Lisa wystąpili w składzie :

Mateusz Mościcki, Adrian Mieczkowski, Błażej Lesicki, Karol Gawęcki,Jakub Firmuga, Jakub Openchowski, Łukasz Sychowicz, Jakub Lis, Łukasz Kijek, Mikołaj Tarnacki.

Gratulacje !!!