Szkolenia trenerów MŁKS

W środę w godzinach wieczornych na Stadionie w Łomży odbyło się szkolenie skierowane do trenerów MŁKS. Zakres szkolenia dotyczył treningu rozbudowania treningu o trening przygotowania fizycznego. Temat szkolenia „Ontogeneza, a praca motoryczna”. Wykład oraz zajęcia praktyczne przeprowadził Michał Garnys z Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4Sport LAB. Michał Garnys w swoim dorobku diagnostyki i przygotowania fizycznego pracuje z zespołami piłki nożnej: Podbeskidzia Bielsko Biała, Cracovii Kraków, siatkarzami Politechniki Warszawskiej, piłkarzami ręcznymi MKS Kwidzyn, Zagłębia Lubin. Był także w sztabie szkoleniowym Reprezentacji Polski do Igrzysk Olimpijskich w Londynie z kolarzami torowymi, oraz IO w Pekinie z kadrą judo. Dzięki szkoleniu trenerzy poznali specyfikę treningu motorycznego z uwzględnieniem zakresu ćwiczeń dla poszczególnych grup wiekowych.

Dziewięciu Trenerów MŁKS uczestniczyło także w Akademii Piłkarskiej Grassrootts 2016 – kursokonferencji organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej, która odbyła się w poniedziałek w Białymstoku.

Liczymy, że wiedza zdobyta podczas szkoleń wpłynie na dalsze podnoszenie poziomu szkolenia w Młodzieżowym Łomżyńskim Klubie Sportowym.