Football Cup Łomża 2021

​​​​​​​Barca Academy zwyciężyła w turnieju Football Cup Łomża, który rozegrany został na Stadionie Miejskim w Łomży. Organizatorami wydarzenia byli rodzice młodych piłkarzy MŁKS-u z rocznika 2009.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn z całej Polski, a sportowa rywalizacja trwała aż dwa dni. Na murawie mogliśmy zobaczyć zawodników Barca Academy, Łódzkiej Akademii Futbolu, Górnika Łęczna, Jagiellonii Białystok, Broni Radom, Wisły Płock, Juniora Białystok, MŁKS-u Łomża, Narwi Ostrołęka, Korony Kielce, Piasta Gliwice i Legii Warszawa.

Najlepsi okazali się zawodnicy z Barca Academy, drugie miejsce przypadło Łódzkiej Akademii Futbolu, za to trzecie miejsce zajęła młoda drużyna Górnika Łęczna.  Młodzi piłkarze otrzymali m.in. puchary, medale i nagrody finansowe.

Turniej nie odbyłby się, gdyby nie zapał rodziców młodych piłkarzy MŁKS z rocznika 2009, czyli grupy, która spotkała się kilka lat temu i kocha wspierać swoje pociechy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Łomży oraz marszałek województwa podlaskiego. Niezbędnym wsparciem obdarzyli organizatorów również sponsorzy.

„Województwo podlaskie wspiera sport dzieci i młodzieży, a to jest doskonały przykład, gdzie z całej Polski drużyny przyjeżdżają do Łomży i grają na dosyć dobrym poziomie – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.- Bardzo duże podziękowania dla rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w ten turniej (…), ale też podziękowania dla prezydenta Łomży, dla samej Łomży, dla samorządu łomżyńskiego, że również wspomaga, użycza tego obiektu. – dodał.

– Miasto Łomża stara się wspierać wszelkie inicjatywy w zakresie sportu, uprawiania sportu przez młodzież – mówi z kolei wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski. – Cieszymy się z tego, że rodzice rocznika 2009 wyszli z inicjatywą organizacji takiego turnieju, a Miasto z miłą chęcią wsparło organizacyjne i finansowo ten turniej. Bardzo cieszymy się, że te piękne obiekty mogą gościć młodych piłkarzy z całego kraju, z najsilniejszych drużyn młodzieżowych.”

Klasyfikacja końcowa:

 1. Barca Academy / 29-0 / 33 punkty
 2. Łódzka Akademia Futbolu / 16-2 / 20 punktów
 3. Górnik Łęczna / 8-4 / 19 punktów
 4.  Jagiellonia Białystok / 8-5 / 19 punktów
 5. Broń Radom / 6-6 / 18 punktów
 6. Wisła Płock / 10-4 / 17 punktów
 7. Junior Białystok / 10-6/ 17 punktów
 8. MŁKS Łomża / 8-8 / 12 punktów
 9. Narew Ostrołęka / 4-13 / 8 punktów
 10. Korona Kielce / 4-20 / 6 punktów
 11. Piast Gliwice / 3-19 / 5 punktów
 12. Legia Warszawa / 1 – 20 / 4 punkty

https://mylomza.pl/autor/portal-mylomzapl/2503