III edycja „FOOTBALL CUP ŁOMŻA” rocznik 2009 za nami !!!

Wszystko zaczyna się od pasji do sportu. Twoim marzeniem jest piłka nożna –Młodzieżowy ŁKS Łomża czeka na Ciebie.

Zmagania w turnieju „Football Cup Łomża” z najlepszymi drużynami w Polsce. Do Łomży w dniach 20-21.08.2022r. zawitały cztery akademie piłki nożnej z ekstraklasy, trzy z I ligi oraz dwie z II ligi. Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry. W trakcie rywalizacji mogliśmy oglądać składne akcje zakończone pięknymi golami, efektowne zagrania i doskonałe interwencje bramkarzy.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wśród obecnych uczestników Turnieju znajdą się również przyszli reprezentanci Polski

Młodzi piłkarze Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA wygrali ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2009 „Football Cup Łomża”. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny Akademia Piłkarska Stal Rzeszów i Akademia Sandecja Nowy Sącz.

Organizatorem sportowego wydarzenia, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Łomży (MOSiR Łomża) był Młodzieżowy ŁKS , MŁKS Łomża rocznik 2009. Patronat honorowy nad nim sprawowali: Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomży oraz Marszałek Artur Kosicki Województwo Podlaskie i Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

W sobotę i niedzielę 12 zespołów uczestniczących w turnieju rozegrało mecze „każdy z każdym”, czyli łącznie 66 spotkań po 25 minut.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik turnieju: Bartosz Szywała – Śląsk Wrocław

Najlepszy obrońca turnieju: Dominik Durlak – Sandecja Nowy Sącz

Najlepszy strzelec turnieju: Maciej Kucharski – Śląsk Wrocław

Najlepszy bramkarz turnieju: Jakub Chrapusta – Stal Rzeszów

Najlepszy zawodnik drużyny MŁKS ŁOMŻA: Dawid Jankowski

Podczas turnieju była prowadzona akcja charytatywna na rzecz Filipka Nowackiego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA2).

Młodzieżowy ŁKS składa serdeczne podziękowania Państwu Agnieszce i Andrzejowi Jankowskim oraz wszystkim rodzicom rocznika 2009 za zaangażowanie w organizację turnieju Football Cup Łomża 2022.

Klasyfikacja końcowa turnieju Football Cup Łomża w Miasto Łomża

1.Śląsk Wrocław

2.Stal Rzeszów

3.Sandecja Nowy Sącz

4. Polonia Warszawa

5. Arka Gdynia

6. Stomil Olsztyn

7. Wisła Płock

8. Jagiellonia Białystok

9. Górnik Łęczna

10.MŁKS Łomża

11.Barca Academy

 

Więcej zdjęć na MŁKS Łomża Rocznik 2009 

Mariusz Chrzanowski – Prezydent Miasta Łomży

Marszałek Artur Kosicki Województwo Podlaskie

Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

MOSiR Łomża