Srebro Młodzików 2002 na turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów

Srebro Młodzików na turnieju w Zambrowie.

W sobotę 17 stycznia w Zambrowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2002 i młodsi o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów.

Do turniejowej rywalizacji przystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

Grupa A:

Młodzieżowy ŁKS Łomża
MOSiR Bielsk Podlaski
Orzeł Bobola Siemiatycze
Olimpia Zambrów

Grupa B:

BSP Jagiellonia Białystok
Warmia Grajewo
Korona Ostrołęka
AP Talent Białystok

Nasz zespół prowadzony przez trenera Marcina Chojnowskiego nie najlepiej rozpoczął turniejowe zmagania przegrywając 0:1 z gospodarzem Olimpią Zambrów. W drugim meczu Młodzieżowy ŁKS pokonał MOSiR Bielsk Podlaski 1:0 po trafieniu Patryka Pawlusa. Przez całe spotkanie nasi zawodnicy kontrolowali grę i tylko dzięki dobrej postawie bramkarza z Bielska rywale nie stracili więcej bramek. By zająć miejsce premiowane awansem do półfinałów potrzebowaliśmy zwycięstwa nad Orłem Bobola Siemiatycze, który dotychczas wygrał swoje mecze i z kompletem 6 punktów prowadził w grupie A. Nasi chłopcy nie zawiedli i roznieśli rywali 4:0 (dwie bramki Filipa Lemańskiego, jedna Patryka Pawlusa i jedna Cezarego Bronakowskiego – naszego bramkarza). Dzięki tej wygranej awansowaliśmy do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie A.

W półfinale zmierzyliśmy się z zespołem AP Talent Białystok, który w zmaganiach grupowych zajął drugie miejsce, doznając porażki z Koroną Ostrołęka 0:2 i pokonując Jagiellonię Białystok 3:2 oraz Warmię Grajewo 2:0. Po końcowej syrenie tego bardzo wyrównanego pojedynku na tablicy wyników widniał rezultat 0:0 i o awansie do finału zadecydowały dopiero rzuty karne. Potrzebne było aż siedem kolejek by wyłonić zwycięzcę tego półfinału, w którym lepsi okazali się piłkarze Młodzieżowego ŁKS-u, pokonując swoich przeciwników 3:2. Pewnymi egzekutorami okazali się Patryk Pawlus, Łukasz Korzeniecki i Filip Lemański. Na szczególne słowa uznania zasłużył jednak nasz bramkarz Cezary Bronakowski, który obronił aż 5 z 7 strzałów piłkarzy z Białegostoku.

W finale zmierzyliśmy się z Koroną Ostrołęka, która pewnie wygrała grupę B. Niestety nasi zawodnicy nie potrafili znaleźć recepty na rywali i przegrali ten mecz 0:3 zajmując drugie miejsce w turnieju.

DSC00581

Końcowa Tabela

  1. Korona Ostrołęka
  2. Młodzieżowy ŁKS Łomża
  3. AP Talent Białystok
  4. Orzeł Bobola Siemiatycze
  5. BSP Jagiellonia Białystok
  6. Olimpia Zambrów
  7. MOSiR Bielsk Podlaski
  8. Warmia Grajewo

 

W turnieju wystąpiło pięć z ośmiu drużyn naszego województwa, które awansowały do Grupy Mistrzowskiej Młodzika w rozgrywkach ligowych Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy Młodzieżowego ŁKS-u pokazali, iż na wiosnę powinni liczyć się w walce o medale.

 

Gratulujemy